הידעת על איזי פייבר?

Easy Fiber

תכשיר ה-Easy Fiber מיוצר ומשווק ברציפות בישראל החל משנת 2004.

תכשיר האיזי פייבר הינו התכשיר הישראלי הראשון שפותח ע"י חברת איזי ליין עבור הזנה בלעדית. חברת איזי ליין, ממשיכה לפתח מוצרים להזנה בלעדית , לצד תכשיר העשרה נוספים, ומאז, החברה השיקה תכשיר נוסף המכיל 2 קק"ל/מ"ל, איזי מילק 2. בשנה האחרונה הושק תכשיר נוסף בריכוז של 1.3 קק"ל/מ"ל עם ריכוז חלבון גבוה (20%), איזי דיילי.

יש לציין שתהליך פיתוח תכשיר, הסדרת הרגולציה ועריכת בדיקות תכולה אורך מספר שנים.

התכשיר איזי פייבר אושר כמזון ייעודי כולי, כלול בסל התרופות במספר התוויות ומשולב כהזנה בלעדית במגוון ומספר רחב מאוד של מוסדות בארץ.

ייצור התכשירים בארץ הביא לשינויים משמעותיים בשוק תכשירי המזון הרפואי. שינוי זה הביא להרחבת מגוון השימוש בתכשירים שהשפיע באופן משמעותי על טיב הטיפול התזונתי בארץ. כמו כן, התחרות השפיעה לטובה על מחירי התכשירים בארץ.

במחקר שפורסם בשנת 2007,  נבדקו שינויים מטבוליים בעקבות הזנה אנטרלית בשני תכשירי הזנה: איזי פייבר בהשוואה לתכשיר דומה ללא סיבים בשימוש בארץ. יש לציין כי האיזי פייבר הכיל כ- 6 גר' חלבון/ליטר יותר בהשוואה למוצר המתחרה שנבדק במחקר, כמות הוויטמינים גבוהה יותר (נדרש נפח קטן יותר של תכשיר בכדי להשלים את דרישות ה – DRI) והכיל סיבים תזונתיים. במחקר השתתפו 139 מאושפזים שקיבלו נפח דומה של תכשיר הזנה דרך צנתר: זונדה או פג. המעקב נמשך 8 שבועות. בסיום המעקב נמצא שיפור מובהק בקבוצה שצרכה איזי פייבר ברמות ההמוגלובין, אלבומין וגלוקוז בהשוואה לתחילת המעקב ובהשוואה לקבוצה שניזונה מאוסמולייט.

שינויים אלו במדדים מטבולים יוחסו להרכב התכשיר. יש לציין, שלאחר פרסום מאמר זה הופסק שיווק התכשיר המתחרה בהרכב שפורסם במאמר, והחל שיווק של תכשיר הדומה לאיזי פייבר בתכולת החלבון הויטמינים והמינרלים.

המוצר נוסף בהצלחה לעגלת הקניות
המוצר נוסף בהצלחה לרשימת המשאלות