פרה – ביוטיקה

בגופנו, ישנם חיידקים טובים התורמים לבריאותנו. חלק מהחיידקים ממוקמים במעיים (מיקרופלורת המעי) ומספקים לנו תועלות בריאותיות רבות.

פרה-ביוטיקה היא רכיבי מזון שאינם ניתנים לעיכול (סיבים תזונתיים) המגיעים למעי הגס ומשמשים כמצע מזון עבור החיידקים הטובים בגופנו.

לחיידקי המעי מגוון רחב של תפקידים והתועלות הבריאותיות למיקרופלורת מעי מגוונת וחזקה מרובות, ביניהן:

  1. שיפור באיזון רמות הסוכר בדם: צריכת סיבים מאטה את קצב העיכול ומביאה לספיגת גלוקוז איטית יותר. קיימים מחקרים התומכים בקשר הפוך חזק בין צריכת סיבים תזונתיים להתפתחות סוכרת מסוג II.
  2. הורדת רמות כולסטרול: מחקרים מראים כי צריכת סיבים מספקת מורידה בעקביות את הסיכון ללקות במחלות לב כליליות באמצעות הפחתת רמות הכולסטרול בדם.
  3. שמירה על משקל תקין: נמצא כי אנשים הצורכים כמויות גבוהות יותר של סיבים שוקלים פחות מאנשים הצורכים כמויות פחותות של סיבים.
  4. שובע מוגבר: הלעיסה המוגברת הנדרשת והאטה בהתרוקנות הקיבה תורמת לתחושת שובע לזמן ארוך יותר.
  5. חיזוק מערכת חיסון: חלק מהסיבים עשויים למלא תפקיד גם בשיפור התפקוד החיסוני באמצעות ייצור מוגבר של תאי דם לבנים. בנוסף נמצא כי צריכת סיבים מפחיתה שכיחות של מחלות מעי, מחלות נשימתיות ומחלות דלקתיות במחזור הדם.
  6. אפקט מגן מסרטן המעי הגס: תוצרי תסיסת החיידקים (ח.שומן בוטיראט) נמצאה כיוצרת אינטרקציה עם גנים וגורמי שעתוק המדכאים חלוקת תאים לא בשלים.
  7. הורדת שכיחות לעצירות: צריכת סיבים מקטינה את זמן מעבר המזון במערכת העיכול, מה  שעשוי לעזור במניעה או בהקלה על עצירות.
  8. הורדת שכיחות לשלשול: סיבים נמצאו כמפחיתים את חומרת ושכיחות השלשול.
  9. שיפור בספיגת מינרלים כגון סידן ומגנזיום.

מכיוון שצריכת סיבים תזונתיים ברחבי העולם עומדת על פחות ממחצית מהרמות המומלצות, הגדלת צריכת הסיבים חיונית לקידום בריאות ומניעת מחלות. חשוב לשלב את הסיבים התזונתיים גם בגיל המבוגר, בכדי להבטיח פעילות מעיים מיטבית.

רכיבים פרה-ביוטיים קיימים באופן טבעי במזוננו. דרך נוספת להעשיר את המעי הגס שלנו בחיידקים טובים היא ע"י צריכת מוצרים המועשרים בסיבים תזונתיים. מוצרים אלה יכולים להיצרך כמזון נוזלי ומזון רפואי הניתן כהזנה בצינורית.

חברת איזי ליין שילבה את הסיבים הפרה ביוטיים במספר מוצרים, לדוגמה איזי מילק 2 מזון ייעודי מזון רפואי המספק תזונה מלאה או כהשלמה לתפריט היומי.

איזי שייק אבקה להכנת משקה פרהביוטי עשיר בקלוריות וחלבון לטיפול בחוסר תיאבון, תת תזונה, ירידה במשקל, במצבי עקה בהחלמה מניתוח או ממחלה קשה.

איזי פייבר – מזון ייעודי – מזון רפואי המספק תזונה מלאה או כהשלמה לתפריט היומי. נמצא בשימוש בעיקר בהזנה בצינורית אולם כיוון שמאופיין בטעם נטרלי ללא מתיקות מתאים גם לחולי סרטן הרגישים לטעמים.

DM line – מזון נוזלי בטעם וניל, מרוכז חלקית מכיל סיבים מסוג FOS וסויה לתמיכה במיקרוביום המעי ולאיזון סוכר בדם.

מוצרים המכילים סיבים פרה ביוטים
המוצר נוסף בהצלחה לעגלת הקניות
המוצר נוסף בהצלחה לרשימת המשאלות
בודק...