תוספת ויטמינים לגיל המבוגר

מהו תוסף תזונה?

תוספי תזונה הם לרוב,  ויטמינים ומינרלים המומלצים  להוספה לתפריט היומי במקרים של מחסור.

המלצה לתוסף תזונה בגיל המבוגר

בגיל המבוגר הסיכון לפתח חסרים תזונתיים גדל. במגוון מחקרים נמצא 30% עד 50% מהקשישים אינם צורכים כמות מספקת של ויטמינים ומינרלים. הסיבות לירידה בצריכה הינן מגוונות. בין היתר, ישנה מגבלה פיזית של יכולת רכישה ונשיאת הקניות עד הבית. בנוסף, שינויים ביכולת הלעיסה והבליעה גורמים לצמצום האכילה ובכך להפחתה בצריכת מזון חיוני. כמו כן, שינויים במערכת העיכול לעיתים קרובות גורמים לשינויים ביכולת הספיגה ולכן נדרשת תוספת של ויטמינים בכדי להבטיח את צריכה מספקת של ויטמינים. כאמור מסתבר שבישראל ישנם קשישים המתגוררים במוסדות ובבתיהם במוסדות ובבתיהם העלולים לסבול ממחסרים תזונתיים הבאים לידי ביטוי גם ברמות ויטמינים נמוכות מהרצוי. על סמך ממצאים אלה משרד הבריאות גיבש המלצה על צריכת תוסף תזונתי יומי עם הרכב ייחודי לאוכלוסייה המבוגרת.

אז מה זה בדיוק תוסף תזונה ייחודי לגיל המבוגר?

על התוסף להכיל כמחצית מכמות הקצובה המומלצת עבור מרבית הרכיבים (ויטמינים ומינרלים). אולם לגבי ויטמינים מסוימים ההמלצה הינה לספק את מלא הקצובה כדוגמת ויטמין D .מאחר וע"פ רוב התזונה היומית אינה מספקת די ויטמין D. המקור העיקרי של וויטמין זה הוא מחשיפה לשמש. כמו כן, נמצא שהחשיפה לשמש הולכת ופוחתת ולכן יש חשיבות גבוהה לצרוך תוסף של ויטמין D על בסיס קבוע. ויטמין D מסייע בספיגת הסידן אל מחזור הדם וממחזור הדם לעצמות. ויטמין D ממלא תפקיד חשוב מאוד בשמירה על הרכב העצם ובכך מקטין סיכויים לשברים. גם תחולת ויטמין B12 בתוסף תזונה זה הינה בהתאם להמלצה היומית. ויטמין B12 חשוב מאוד לפעילות נוירולוגית תקינה ובין היתר אחראי על הקוגניציה והזיכרון. לכן חשוב להקפיד ולשמור על רמות תקינות של ויטמין B12 בדם. בנוסף משרד הבריאות המליץ שעל התוסף להיות נוח לבליעה וארוז בקפסולה קטנה.

מה עם קשישים שסובלים מבעיות בליעה?

תוסף התזונה המומלץ אינו מכיל יסודות עיקריים כמו סידן, זרחן ומגניון מאחר ואלה יגדילו משמעותית משמעותית את הטבלית ויקשו על הנטילה היומיומית. כמו כן, הרכיבים בטבלית יהיו מוגנים ע"י ציפוי מיקרומטרי המאפשרת שחרור הדרגתי במעי ופתיחת הטבלית והוספת התוכן למזון (נוזלי/דייסתי).

תוסף התזונה Easy Golden age מבית איזי ליין

Easy Golden age מיוצר על פי ההמלצות משרד הבריאות ובהתאם לכך מכיל כמחצית ממנת הוויטמינים ומינרלים היומית המומלצת למבוגרים. הטבלית ניתנת לפתיחה כך שניתן להוסיף את תכולתה למזון במקרים של קושיי בבליעה.

המוצר נוסף בהצלחה לעגלת הקניות
המוצר נוסף בהצלחה לרשימת המשאלות