חוסר תיאבון בגיל השלישי

מה הן הסיבות העיקריות לחוסר תאבון בגיל השלישי?

חוסר תיאבון היא תופעה נפוצה בגיל השלישי המשפיעה על הבריאות וחיוניות הקשישים. איתור וטיפול בבעיה מוקדם ככל האפשר חשובה מאוד להטחת איכות חיים טובה.

הירידה בתאבון נובעת משילוב של כמה תהליכים:

תחיילה עם העלייה בגיל ישנה ירידה טבעית בחוש הטעם והריח וכך הגירוי לאוכל קטן. בנוסף טעימות מוזנות מוכרים יורדת וכך נמנעת איכלה גם של מזונות אהובים.

תחושת שובע מוקדמת וריקון קיבה איטי גורמת להפחתה בכמות המזון הנצרכת בכל ארוחה ולהארחת ההפסקות בין הארוחות.

במקביל עם הירידה בפעילויות היומיומית בכללותן ובירידה  בפעילות גופנית בפרט  מסת השריר הכוללת של הגוף פוחתת באופן  משמעותי הגוררת ירידה בצורך האנרגטי.

בנוסף ריבוי התרופות משפיע על התיאבון, מחלות כרוניות  גורמות להימנעות ממזונות שונים (כולסטרול וסוכרת), ומחלות  חריפות (שעפת) עלולות ג כן להשפיע על כמותה מזן הנצרכת, קושי בבליעה, בעיות שיניים (שיניים תותבות לא מתאימות). חשוב לציין שגם מצבי דיכאון ובידוד חברתי משפיעים על תיאבון הקשיש.

חשיבות הטיפול התזונתי

ההשלכות חוסר התיאבון אצל קשישים הן רבות ומשמעותיות. חוסר תיאבון לא מטופל עלול להוביל לחסרים תזונתיים ותת תזונה, תת משקל, עייפות, חולשה וקושי בתפקוד היום יומי, סיכון מוגבר לנפילות, פגיעה מערכת חיסונית.

לכן חשוב מאוד לאתר את הבעיה עוד בראשיתה ולטפל בהקדם האפשרי.

הטיפול המומלץ

ראשית יש להיוועץ עם גורם מוסמך ומקצועי ולפנות לדיאטניות ורפאים המתמחים בתחום.

במקביל ניתן להיעזר במזון ייעודי נוזלי עתיר קלוריות וחלבון הנוח לשימוש ו/או העשרות תזונתיות בצורת אבקה, כדי לספק לקשיש תפריט עשיר בקלוריות וחלבון לפי הצורך.

במקרי הצורך ניתן גם לשלב מולטיויטמין  לגיל המבוגר.

איזי ליין מייצרת מספר מוצרי מזון רפואי נוזליים, בהרכב מאוזן ועתירי קלוריות וחלבון, המתאימים להשלמת התפריט היומי או החלפת ארוחה.

איזי מילק 2, איזי דרינק, איזי פייבר ואיזי דיילי.

כמו כן, איזי ליין מייצרת פתרונות תזונתיים בצורת אבקה הניתנים לערבוב  עם  מזונות שונים בתפריט הרגיל, כמו איזי שייק, מידיי, איזי וויי, איזי קלורי, אנין.

המוצר נוסף בהצלחה לעגלת הקניות
המוצר נוסף בהצלחה לרשימת המשאלות